Oferta

Nasza firma zajmuje się pielęgnacją , aranżacją i zakładaniem ogrodów. Tworzymy ciekawą i niestandardową architekturą ogrodową. Nasze aranżacje są oryginalne, a jednocześnie w sposób naturalny komponują się z zieloną przestrzenią ogrodu.

Do każdego ogrodu podchodzimy indywidualnie, w porozumieniu z Klientem i zgodnie z jego oczekiwaniami.


Architektura ogrodowa

Integralną częścią ogrodu są murki oporowe , meble oraz inne konstrukcje drewniane i kamienne także kratki, trejaże i pergole. Miejsca do spotkań towarzyskich przy ognisku czy grillu. Nasza firma wykona i wkomponuje je w twój ogród.

Aranżacje i Zakładanie ogrodów

Ogród to miejsce do odpoczynku biernego i czynnego w otoczeniu pachnących kolorowych kwiatów czy kojącej zieleni. Nasza firma zaaranżuje i zbuduje ogród tak, aby spełniał twoje oczekiwania.

Rewitalizacja ogrodów

Zajmujemy się rewitalizacja ogrodów istniejących zapominanych i zaniedbanych.

Często kupując dom, odnawiamy i remontujemy go według własnych upodobań i gustu. Ta sama zasada dotyczy ogrodu. Doradzimy jak można zmienić czy odnowić ogród tak, aby zyskał nowy, świeży wygląd.


Pielęgnacja ogrodów

Trawniki
Nasza firma zadba o to aby były terminowo koszone oraz pozostawały w dobrej kondycji przez cały rok. Służy temu szereg zabiegów mających przynieść pożądany rezultat np: odchwaszczanie, grabienie, wertykulacja, aeracja i wałowanie.

Rośliny wieloletnie
Będziemy usuwać przekwitłe kwiatostany, pożółkłe liście tak aby rośliny cały czas cieszyły oko. Zwłaszcza te kwitnące to ciągła dbałość o ich nienaganny wygląd.

Krzewy i drzewa
Zajmiemy się odpowiednią pielęgnacją krzewów i drzew w twoim ogrodzie. Odpowiednie cięcia pielęgnacyjne i korekcyjne to utrzymanie odpowiedniej formy i wielkości krzewu a także zapewnienie obfitego kwitnienia i owocowania . Cięcie jest niezbędne aby zapewnić przyjęcie się posadzonej rośliny jak również odmłodzenie starszej. Starsze drzewa przycinamy poprzez zastosowanie technik alpinistycznych.

Żywopłoty
Najpiękniej wyglądają gdy są gęste i nie tracą posiadanej formy. Przystrzyżemy je odpowiednio. Żadna ich wysokość nie jest dla nas przeszkodą.

Choroby i szkodniki
Wiele roślin jest atakowana przez szereg chorób i szkodników. Należy stosować odpowiedni program ochrony roślin oraz w razie pojawienia się zagrożenia odpowiednio reagować. Będziemy pilnować terminów i wnikliwie obserwować powierzone nam rośliny.

Nawożenie
Zadbamy o odpowiednie dokarmianie roślin w ogrodzie. Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin niezbędne jest dostarczenie roślinom odpowiednich składników pokarmowych.

Zmiany w ogrodzie
Nie zawsze posiadany ogród spełnia państwa oczekiwania. Doradzimy jak można go zmienić, dokonamy nowych nasadzeń lub przesadzimy obecne w inne miejsca w ogrodzie. Nawet przy niewielkich zmianach czy uzupełnieniach roślin ogród zyska nowy świeży wygląd .

Kontakt

AZALIA Pielęgnacja Ogrodów
Katarzyna Bodnar
Domysłów 56
72-514 Kołczewo
gmina Wolin, powiat Kamieński

www.azalia-ogrody.com.pl
azalia@plusnet.pl
Używamy maszyn i narzędzi firm